Rádi Vám zpříjemníme "život" v kanceláři...

Tisková zpráva - káva s oceněním “Cup Of Excellence®”

Tisková zpráva - káva s oceněním “Cup Of Excellence®”
19.11.2013
“Cup Of Excellence®” je nejprestižnější ocenění udělované pro nejkvalitnější kávy na světě. 
 
Praha, 15. listopadu 2013 - Na český trh dorazila káva s nejvyšším oceněním v kávovém průmyslu. Jedná se o výjimečnou a opravdu prestižní kávu, která při ochutnání pohladí chuťové buňky všem znalcům, kteří její vyjímečnou chuť dokáží ocenit..
 
“Cup Of Excellence®” je nejprestižnější ocenění udělované pro nejkvalitnější kávy z celého světa. Úroveň kontroly při této soutěži je bezkonkurenční v celém kávovém průmyslu. Všechny kávy oceněné “Cup Of Excellence®” jsou během 3týdenní soutěže nejméně 5 krát ochutnány národními a mezinárodními porotci. V průběhu výběrového řízení této soutěže, se hodnotí a ochutnávají tisíce šálků, z nichž do dalšího kola postupují na základě kvality a specifických vlastností kávy jen ty nejlepší, barvitě líčí Dagmar Adlerová, zástupkyně SCA Morava s.r.o.
Takto výjimečné kávy s oceněním “Cup Of Excellence®” jsou následně prodávány na aukci, kde jejich ceny často vystoupají do extrémních částek.  Poptávka po těchto oceněných kávách je obrovská i z toho důvodu, že se jedná o malé limitované edice plantážních káv, které si pořizují jak kávoví odborníci, gourmeti a milovníci kvalitní kávy, tak speciálně zaměřené coffee-shopy a kavárny, dodává Dagmar Adlerová.
Jednou z káv oceněných “Cup Of Excellence®” je i káva značky Café Majada z El Salvadoru. Jedná se o kávu odrůdy Bourbon Gourmet pěstovaná v oblasti Apaneca Ilamatepec / Chalchuapa, sopka Santa Ana, plantáž Santa Julia. 
Jde o kávu z plantáží sopečného pohoří, které je nejlepší kávovou oblastí El Salvadoru, kde v harmonii s přírodou roste jedna z nejlepších káv - Arabica, odrůda Bourbon. Organické půdy na svazích sopek spolu s vynikajícím horským klimatem a lesy bohaté na flóru a faunu, s přispěním vydatných dešťových srážek, stromy stíněným sluncem a mikroklimatem dané nadmořské výšky, vytváří ojedinělé podmínky pro růst této pomalu zrající kávy.
 
V čem je výjimečnost takové kávy? Blíže vysvětluje pan Jiří Novák, jednatel společnosti. 
 
Pokud budeme dále hovořit konkrétně o naší kávě, kterou nabízíme na našem, ale i zahraničním trhu, tak jsou to tyto specifikace:
Veškerá káva je pěstována ve stínu stromů, kde zrno zraje pomaleji a je tedy i kvalitnější. Zralé plody jsou sbírány a tříděny ručně, aby se neponičily a bylo zaručeno, že všechny plody jsou stejně zralé. Následně jsou propírány čistou pramenitou vodou a pečlivě zpracovány a sušeny na slunci. Šálek této kávy je velice čistý, vyvážený a jemný, s vysokou přirozenou sladkostí. Má výrazné tělo a brilantní kyselost. Aroma této kávy je výrazné, vonící po třtině, chuť čokoládová až lehce karamelová. Spoustu lidí překvapí, jak lahodně může káva chutnat, dodává s úsměvem.
 
Ojedinělost je ale i v tom, že se jedná o limitovanou edici pouze 250 ks káv v dárkovém balení, s číslovaným certifikátem původu a logovaným espresso šálkem. Určitě vhodný dárek nejen pro vánoční čas.
 
O zn. Café Majada:
Společnost Café Majada sídlící v El Salvadoru byla založena v roce 1966 a jako jeden z největších producentů kávy v El Salvadoru, nabízí pouze kvalitní kávová zrna pěstovaná na více než 500 plantážích, vždy s jasným původem konkrétní plantáže a doložitelným procesem výroby. Známkou kvality je fakt, že kávové zrno této produkce odebírají i světově známé kávové společnosti.
Café Majada je také držitelem celosvětově uznávaného certifikátu organizace Rainforest Alliance, který je zárukou splnění řady ekologických, hospodářských a sociálních standardů při pěstování kávy. Kromě vybraných plantáží se tímto certifikátem pyšní také samotný závod na zpracování kávových zrn. Dalším bodem certifikace je kromě etiky hospodaření také stanovení kvalitních pracovních podmínek zaměstnanců a podpora místní komunity včetně zvyšování sociální úrovně obyvatel. 
Café Majada je partnerem České barmanské asociace a soutěže Mistr Kávy ČR. 
Značku Café Majada na evropský trh dováží společnost SCA Morava s.r.o.
 
Kontakty pro média:
Dagmar Adlerová, Jiří Novák
e-mail: adlerova@cafemajada.eu, novak@scamoravia.cz
mobil: +420 775 739 708, +420 608 777 067
web: www.cafemajada.eu
ESHOP

Novinky

23.02.2015 | Veletrh TOP GASTRO & HOTEL 2015

Ve dnech 19. - 22. 2. 215 proběhl na výstavišti v Praze Holešovicích další ročník mezinárodního veletrhu Top gastro & hotel. Café Majada se účastnila pod záštitou České barmanské asociace, které také poskytla kávu do soutěže Mistr kávy.

09.09.2014 | Polní den s firmami ZZN Polabí a Limagrain

Polní den v Poděbradech 5. září 2014.

27.02.2014 | Veletrh SALIMA 2014 - prezentace čajů Premier´s

29. ročník mezinárodního potravinářského veletrhu Salima v Brně. 

20.02.2014 | Ochutnávka kávy Cafe Majada na veletrhu Holiday Word

Zveme Vás na ochutnávku kávy Cafe Majada na stánek salvádorského velvyslanectví (PK 180) u příležitosti 23. ročníku veletrhu Holiday Word, který proběhne ve dnech 20. - 23. února 2014 v areálu holešovického Výstaviště v Praze.

18.02.2014 | Veletrh Danubius Gastro 2014 Bratislava

Mezinárodní potravinářský veletrh Danubius Gastro Bratislava - 30. 1. - 2. 2. 2014